Komik Sözlerle Dolu Film ve Dizi Replikleri

Film ve dizi dünyası, birçok komik sözle doludur. Bu sözler, izleyicilere kahkaha attırırken aynı zamanda karakterlerin kişiliklerini de yansıtmaktadır. Bu yazıda, film ve dizilerde en komik bulunan replikleri sizin için bir araya getirdik. Hazırsanız, başlayalım!

  1. “Beni tanıyorsunuz, hiçbir şey yapmama yeteneğim yok.” Bu söz, Mr. Bean karakterinin kendisiyle dalga geçen bir repliği olup, onun komikliğini vurgulamaktadır.
  2. “En iyi arkadaşınız sizden hoşlanmadığında, gerçekten zor bir durumdasınız demektir.” Friends dizisindeki Chandler Bing karakterinin bu sözü, birçok kişi tarafından paylaşılmaktadır.
  3. “Seni seviyorum, ama üzgünüm; bu yemeğin tadı yoktu… Şimdi hastayım.” Mutfakta beceriksiz olan karakterlerden biri olan Monica Geller’ın Friends dizisindeki bu sözü, hem güldürücüdür hem de karakterin mutfakta ne kadar kötü olduğunu anlatır.
  4. “Tatlı karides gibi görünen adam, aslında bir şeytan.” Bu söz, The Office dizisindeki Michael Scott karakterinin bir diğer karakteri eleştirirken kullandığı bir espri olarak anılmaktadır.
  5. “Bir gün, ‘Seni seviyorum’ dedim… Cevap vermedi… O günden beri, kedinin bana bakış açısı değişti.” Bu söz, Seinfeld dizisindeki George Costanza karakterinin kadınlarla olan kötü ilişkilerini anlatan komik bir repliktir.
  6. “Hayatımın geri kalanını sana adayacağım… Veya pizza yemek istiyorum, ne kadar önce gelirsen o kadar iyi.” Bu söz, How I Met Your Mother dizisindeki Barney Stinson karakterinin kadınlarla ilgili komik konuşmalarından biridir.
  7. “Benim gibi zeki insanlar, kahraman olmak için her zaman bir şeyler icat ederler. Ben de yatağımdan çıkmak için 5 alarm müzikli saatimi keşfettim.” The Big Bang Theory dizisindeki Sheldon Cooper karakterinin kendisiyle dalga geçen bu repliği, izleyiciler tarafından oldukça beğenilmiştir.
  8. “Geçmişte yaşayan biri değilim ama millet bana hep öyle diyor.” Bu söz, The Godfather filmindeki Marlon Brando karakteri Don Vito Corleone’nin komik bir repliğidir.
  9. “Bir insan neden bu kadar aptal olur? Seni dünyaya getiren kimdi?” Bu söz, The Simpsons dizisinde Homer Simpson karakterinin babası Abe Simpson’a yönelik bir espri olup, onun komikliğini vurgular.
  10. “Bugün biraz depresyondan muzdarip gibiydim. Sonra, kahkahalar attım çünkü aklıma geldi ki, ‘Dostlarımın hepsi benim kadar çirkin.'” Bu söz, Parks and Recreation dizisindeki Ron Swanson karakterinin kendisiyle dalga geçtiği bir espri olarak paylaşılmaktadır.

 

Yorum yapın

cratosroyalbetbahsegelqueenbetkavbetcasibomimajbetcasibombets10bets10casibombetkanyonbetgarantibetvolecasibomcasibomcasibombets10bets10casibombets10casibombets10bets10casibombets10casibomcasibomcasibombets10bets10pradabetsahabetonwinsahabetonwinbetkanyon